Burnley FC – Middlesbrough FC 1:0

Úvodná gólovú šancu zápasu medzi Burnley a Middlesbrough, ktorý sa hralo na druhý sviatok Vianočný, mali futbalisti hostí. V dvanástej minúte dostal Stuani dobrú prihrávku do šestnástky, avšak strela Heatonovu bránku tesne minula a stav zápasu bol aj naďalej bezgólový.

O jedenásť minút neskôr o sebe dali vedieť aj hráči domácich. Barnesová strela bola o poznanie presnejšie ako jeho kolegu z útoku Middlesbrough a gólman Valdés mal čo robiť, aby ranu rakúskeho forvarda v službách Burnley vytesnil na rohový kop.

Vo tridsiatej minúte sa potom brankár Boro zapotil znova. Z priameho voľného kopu jeho reflexy preveril George Boyd, ktorého točená strela zo štandardnej situácie mierila do bránky. Do konca polčasu sa diváci už ďalších zaujímavých bránkových príležitostí nedočkali a na prestávku sa išlo za nerozhodného stavu 0: 0.

V šesťdesiatej štvrtej minúte rozohrával hostia rohový kop, ktorý rozohrával Gaston Ramírez – gólom však táto situácia neskončila, pretože v bráne stál pripravený Heaton.


Keď už sa stretnutie posunulo do poslednej Desetiminutovky a zdalo sa, že si oba tímy rozdelia po bode, poslal hlavičkou Vokes loptu do šestnástky priamo k nohám Andreho Graya, ktorý parádne strelou prekonal Valdésa a rozradostnil domácich fanúšikov.

Vyrovnať skóre už sa hosťom nepodarilo a Burnley tak oslavuje tri body za víťazstvo 1: 0, ktorý je posúvajú na štrnástej miesto v tabuľke práve pred svojho dnešného súpera. Možnosť spravit náladu budú mať futbalisti Boro vo víkendovom súboji s Manchestrom United.