Clijstersová vyhrála potřetí MS WTA Tour

DAUHÁ. Belgická tenistka Kim Clijstersová se stala potřetí v kariéře vítězkou MS WTA Tour. Ve finále dvouhry v katarském Dauhá jako nasazená trojka zdolala světovou i turnajovou jedničku Dánky Caroline Wozniacká ve třech setech 6: 3, 5: 7, 6: 3. Trojnásobná šampionka US Open navázala na triumfy na Masters z let 2002, ‘2003 a z katarské metropole si odnáší prémii 1,15 milionů dolarů.

Clijstersová se stala pátou hráčkou v historii se třemi tituly na Masters a v historické tabulce se dostala na čtvrté místo, když vyrovnala zápis Monicy Selešová. Vůdkyně je se šesti prvenstvími Martina Navrátilová, následují Steffi Grafová (5) a Chris Evertová (4).Wozniacká neodplatila Clijstersové prohru z finále US Open z roku 2009 a nevyužila šanci na zisk sedmého titulu v této sezóně. Rodačka z Odense však přesto zakončí rok 2010 jako světová jednička. Belgičanka vyšel úvod

Clijstersové vyšel úvod zápasu s Wozniackou, když po rychlém brejku se ujala vedení 2: 0. Dánka sice bleskově vyrovnala na 2: 2, ale v pátém gamu opět nevyužila výhodu servisu a Clijstersová po potvrzení brejku už dotáhla úvodní set do vítězného konce. Belgičanka ničila Wozniackou drtivým forhendů a dělala mnohem méně nevynucených chyb než její soupeřka.

V druhém dějství si Clijstersová po rychlém brejku vybudovala náskok 4: 1 a byla blízko k triumfu.Wozniacká však v dalších minutách vyrovnala na 4: 4, za stavu 5: 5 opět prolomila podání Clijsterovej a vynutila si třetí set. V rozhodujícím dějství ale měla opět navrch Belgičanka. Po brejku v šestém gamu se Clijstersová ujala vedení 5: 2 a v devátém gamu při vlastním servisu proměnila v pořadí druhý mečbol, když dokázala otočit z 15:40. Pochválila soupeřku

Belgičanka po finálovém triumfu zářila spokojeností. “V Dauhá jsem přežila fantastický týden. Ve finále viděli diváci skvělý tenis se spoustou krásných výměn. Byla to velká bitva a měla jsem pocit, že ten zápas se snad ani neskončí.Caroline je po prohře určitě zklamaná, ale je to velká šampionka a má celou budoucnost před sebou. Blahopřeji jí k postu konci roku světové jednotky. Jsem trochu unavená, ale velmi šťastná, že se mi podařilo získat třetí titul na Masters. Nevím ještě, jak dlouho se dokážu udržet v absolutní špičce. Turnaj v Dohá byl pro mě velkým zážitkem. V Kataru jsem byla poprvé a tato země udělala na mě velmi dobrý dojem, “řekla Clijstersová po převzetí trofeje Billie Jean Kingové.

Wozniacká složila Belgičanka poklonu.” Kim hrála ve finále fantasticky a zvítězila zaslouženě.V Dauhá jsem přežila nádherný týden a chtěla bych poděkovat všem za podporu – mame otci, i fanouškům, kteří byli skvělí, “řekla Wozniacká. Dauhá se v neděli rozloučila a MS WTA Tour, v letech 2011-2013 bude ženskou světovou elitu hostit turecký Istanbul.

DVOUHRA – finále:

Kim Clijstersová (3-Bel.) – Caroline Wozniacká (1-Dán.) 6: 3, 5: 7, 6: 3