Čo by sa malo zmeniť v školách dnes?

Môj príspevok nie je určené pre učiteľov, ale aj pre rodičov. Len vy môžete zastaviť proces zmeny vašich detí do budúcnosti porazených.

Keď počujem slovné spojenie “reforma vzdelávania” — to napĺňa ma zlosť. Nejako sa, len si pamätať “dve rakvy — rovnaké tváre”, ktorý nakrájame cesto a zarobila drevo: ako správne opatrenia a zámery sú dobré, ale uplatňuje v nesprávnom mieste s nesprávne objekty, nedávajú žiadne užitočné výsledok.

Rok po nezávislosti, systém vzdelávania sa nezmenilo nič. Pedagogická komunita má preukázané ich neschopnosť organizovať seba a vytvoriť nové významy a dohodnúť sa na ciele. “Vysokých školách”, vraj progresívne, to potvrdzuje tézu nemohli byť lepšie: dva roky schválenia a zriedení fakt vyšlo text nie je viac revolučné ako manuál na prací prášok. Teraz, tento chirurgický zákrok sa uplatňuje v rámci “Zákona o vzdelávaní”. — Niekoľko mesiacov vážne diskutovať, päť alebo šesť rokov by mala trvať základnej školy. Zastavil na päť, a to bolo hrdo nazýva štrukturálnych reforiem.

Keď plánovací horizont pre ukrajinského biznisu je rok alebo štvrťrok, musíme pochopiť toto: on je ako rukojemníkov, z rozhodnutia štátu. Keď vládnych úradníkov, aby rozhodnutia, naivne za predpokladu, že Budúcnosť je len Prítomný Kontinuálne alebo “pokračovať súčasnosť” — je nedbanlivosti prihraničných o trestnej činnosti. Ale keď celý vzdelávací systém je žijú vo svete fantázie, z Past Continuous je problém.
Past Perfect

Vážení rodičia! Ak vaše deti chodiť do školy, tento rok ich bude absolvent v 2027. Opýtajte sa, prosím, otázku vašej učitelia (a v rovnakom čase a vývojári softvéru), prečo sa domnievajú, že v 2027 všetky vedomosti a zručnosti, ktoré získali žiaci budú dôležitejšie? (Netvrdím, že sú dôležité, ale nech učitelia odpoveď — prečo). A keď začnú odpoveď, spýtajte sa: čo to je? Zručnosť socializácie? Na Stôl? Pri pohľade na seba v hlave? — Naučiť sa čítať a písať? Rovnakým spôsobom to bolo desať, dvadsať, sto rokmi? V rovnakej divízii? Podľa rovnakého texty?

Ale nechajme na základnej škole. Nejako, ona zvláda svoje úlohy. Napriek zaťaženiu programy a tried, väčšina detí udržuje záujem o učenie a život. Končí ich strednej školy. A preto apelujem na vás, vážení rodičia z piateho stupňa — alebo po “štrukturálnych reforiem”, v šiestej triede! Vaše deti budú absolvent vysokej školy v roku 2022. Viete, čo je na svete by bolo po 7 rokoch? Čo sa zmení? Aké zručnosti budú v dopyte? Čo sa stane irelevantné?

Reklama: Poľský obchod s sofy dla dzieci a rovnaký obchod pre kielientów Slovensko – detské izby a Ceska Republika – dětský stolek