Gáborík: V Columbusu to nešlo, v LA hrajeme jako mašina

BRATISLAVA. Necelý měsíc na novém působišti má za sebou slovenský útočník Marián Gáborík a hokejovou organizaci Los Angeles Kings si zatím pochvaluje.

“V Columbusu jsem byl často zraněn a nešlo to tam podle Bet365-Otevřete si účet mých představ. Nyní v Los Angeles máme již téměř jisté play olff a velmi dobře poskládané mužstvo. Jsem rád, že jsem tady, protože v Columbusu to nefungovalo, “řekl Gáborík v rozhovoru pro server idnes.cz. Čtyři vyrovnané formace

Dvaatřicetiletý útočník zatím absolvoval v dresu Kings 13 zápasů s bilancí 3 góly a 6 asistenicí.Pro srovnání v předchozí části sezóny poznamenané zraněními v Columbusu za Blue Jackets odehrál 22 setkání se 6 brankami a 8 asistencemi.

“Už jsem si zvykl na spoluhráče, systém hry, město. Mám radost z toho, že na ledě trávím více času a hrajeme týmově. Máme čtyři vyrovnané formace, každý umí dát gól. Dopředu či dozadu bruslit všichni pět, hrajeme jako taková mašina, Bet365-Více informací “podotkl spokojený Gáborík. Ve svém současném klubu nehraje na dresu s oblíbenou desítkou, ale dvanáctkou. Proč to tak je? Líbí se mu sluneční Kalifornie

” Mike Richards mu ji i nabídl, že s desítkou mohu hrát já, ale odmítl jsem.On s tímto číslem vyhrál Stanley Cup, proto jsem mu ji nechtěl brát. S dvanáctkou jsem hrával jako junior a i v mladším seniorském věku.


Takže to není pro mě zase taková novinka, “vysvětil Gáborík.

V slunné a teplé Kalifornii si lidé museli chvíli zvykat na to, že konkurenci sportů ve městě rozšířil hokej. Los Angeles má však momentálně jeden z papírově nejsilnějších kádrů v celé NHL a před dvěma lety se hokejisté z tohoto města těšili z premiérového Stanleyova poháru.

“Fanoušci si zvykli chodit na zápasy, vždyť během mistrovské sezóny před dvěma lety si přišli na své. To prostředí se mi líbí. Ráno se člověk probudí a svítí slunce.Hned máte energii a radost jít na Zimák, “uzavřel Gáborík pro idnes.cz.

Bet365-Registrace zdarma