Hlavní úkol rodičů

Péči o dítě od jednoho do tří let je nejvíce obtížné a zodpovědný. V tomto období jeho mozek se snaží maximalizovat hodně poznat nové. Pro rodiče těchto letech jsou riskantní. Koneckonců záleží pouze na nich, že dítě bude vidět, nebo slyšet. Je velmi důležité, aby blízcí lidé věnovali maximální spoustu času rozvoj dítěte.

Hlavní úkoly rodičů:

1. Děti by se nikdy nemělo omezovat v pohybu. Pokud dítě chce běhat, šplhat nebo skákat – je to velmi dobře. Takže, dobře se rozvíjí intelekt. Neustálý pohyb je velmi užitečné pro děti s mentální retardací.

2. Dítě se učí svět s pomocí pera nebo noh. Proto není mu, například, bouchání holí nebo lžící na pánev.

3. s batoletem. V tomto období děti znají jen pár slov. Ale to neznamená, že on nic nechápe. Je třeba klást otázky a hned na ně reagovat. Vyprávění a zobrazovat prvky a vysvětlovat, jaký je z nich užitek nebo škodu. Seznámení s různými barvami umožní dítěti rozvíjet fantazii.

4. Postupně ho na hmatové pocity. Pojďme se dotknout předmětu s drsným povrchem, například.

5. Nezapomeňte chválit dítě. V žádném případy nejsou . Pokud to udělal něco špatně, ale třeba klidně vysvětlit, jak by to bylo lepší.

6. Snažte se zapojit dítě do výuky. To může být kresba nebo tvarování z hlíny. Krátkodobé kurzy dobře rozvíjet motorických rukou a jeho vytrvalost. Později můžete začít učit písmena pomocí .

7. Ve dvou můžete začít vychovávat v dítěti elegance. Uč se jeho skládání hračky ve svém pokoji a znovu naplněn postýlku. V této důležité období všechny děti milují poslouchat a opakovat to, co říkají okolní jim lidé. Rodiče potřebují naučit, jak správně zabírat dítě v průběhu dne. Velmi dobrou volbou bude studium . Hlavní věc – nezapomeňte, že dítě může cvičit ne více než 10 minut času. Během dne si můžete udělat několik přístupů 5-10 minut. To bude dost.

8. Od tří let se u dítěte začíná tvořit samostatnost. Zde se již mohou objevit některé problémy v komunikaci s vrstevníky. Protože je to již malý muž se svým charakterem. Rodiče v tomto období by měla být maximálně v klidu a svou vytrvalostí i nadále vychovávat dítě ve zvoleném směru. Od prvního roku života, chlapci a dívky se liší v psychologických ukazatelů. Pokud u mužského pohlaví se začíná rozvíjet abstraktní myšlení, to u ženské – sociální.

9. Třetí rok života je předěl. To postihuje všechny psychické procesy. Začíná měnit nejen svět dítě, ale i jeho životní postoj. Malý človíček se mění úplně. Není stojí za to rodiče udělat vše pro dítě. Pokud dokáže a vázání tkaničky, ale dělá to dlouho, buďte trpěliví a čekat.
Více o děti a nábytku pro děti můžete přečíst na jít kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa