Hlavnou úlohou rodičov

Vzdelávanie dieťaťa od jedného do troch rokov je najviac náročná a zodpovedná. V tomto období jeho mozog sa snaží toľko, učiť sa nové. Pre rodičov v tých prvých pár rokov sú riskantné. Len rozhodujú o tom, čo dieťa bude vidieť ani počuť. Je veľmi dôležité, aby blízkych ľudí venoval toľko času na vývoj dieťatka.

Hlavnou úlohou rodičov:

1. Deti by nikdy nemali byť obmedzené v pohybe. Ak dieťa chce bežať, liezť, alebo skočiť je veľmi dobrá. Tak, dobre vyvinutý intelekt. Neustály pohyb je veľmi užitočné pre deti s duševnou retardáciou.

2. Dieťa sa učí svet pomocou rukoväte alebo nohy. Preto, chráň ho, napríklad búchanie na kľúč, alebo lyžičkou v panvici.

3. Hovoriť na dieťa. Počas tohto obdobia, deti vedia len pár slov. Ale to neznamená, že mu nerozumie. Je potrebné klásť otázky a okamžite odpovedať na ne. Povedať a ukázať položky a vysvetliť, čo je v ich prospech alebo na škodu. Oboznámenie sa s rôznymi farbami umožní dieťaťu rozvíjať predstavivosť.

4. Postupne accustom ho na hmatové vnemy. Poďme sa dotknite objektu s drsný povrch, napríklad.

5. Nezabudnite chváliť vaše dieťa. V každom prípade nie vytknúť. Ak urobil niečo zlé, ale mali by pokojne vysvetliť, ako by to bolo lepšie.

6. Snažia sa získať dieťa do hodiny. To by mohlo byť maľby alebo modelovanie s hlinou. Krátkodobé kurzy rozvíjať dobré motorické zručnosti a naučiť ho vytrvalosť. V budúcnosti, môžete začať objavovať písmen pomocou azbukvarik.

7. Na dvoch rokov, môžete sa začať učiť dieťa na dochvíľnosť. Naučiť ho dať hračky vo svojej izbe a vyplniť postieľky. V tomto kľúčovom momente, všetky deti milujú počúvať a opakovať to, čo iní hovoria, že na nich ľudia. Rodičia potrebujú naučiť, ako obsadiť dieťa počas dňa. Veľmi dobrá voľba je štúdia o básne. Nezabudnite, že dieťa si môže robiť, nie viac ako 10 minút, v čase. Počas dňa môžete urobiť niekoľko sád 5-10 minút. To bude stačiť.

8. Vo veku troch dieťa začína tvoriť nezávislosť. Tam už môžu byť niektoré problémy v komunikácii s rovesníkmi. Je to už trochu osoba s vlastným charakterom. Rodičia v tomto období by mal byť pokojný ako je to možné, a vaša vytrvalosť, aby aj naďalej vychovávať dieťa vo vybranom smere. S prvý rok života, chlapci a dievčatá sa líšia v psychologických ukazovateľov. Ak muž začína rozvíjať abstraktné myslenie, dámske spoločenské.

9. Tretí rok života je rozhodujúce. To ovplyvňuje všetky duševné procesy. Začne meniť nielen Outlook dieťaťa, ale aj jeho postavenie v živote. Malý muž zmení úplne. Mali by rodičia nemali robiť všetko pre dieťa. Ak vie, ako dať na topánky a uviazať šnúrky, ale robí to na dlhý čas, a byť trpezlivý a čakať.
Viac o deti a nábytku pre deti môžete prečítať na ísť kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa