Jednotku vyřadila neznámá Kazaška

BRATISLAVA. Kdo to je? Odkud se tu nabrala? – ptali se diváci i mnozí odborníci ve čtvrtek na milionovém turnaji WTA Tour o Pohár Kremlu v Moskvě, když 268. hráčka světa Zarina Dijasová z Kazachstánu vyřadila ve 2. kole nejvyšší nasazenou Jelenu Jankovičovou 6: 1, 6: 2. Kazaška měla na internetu prázdné stránky. Dosud neměla výraznější výsledek, na pěti letošních turnajích WTA vypadla hned v prvním kole.A v Moskvě se z kvalifikace probojovala mezi osm nejlepších.

“S tenisem jsem začala v Praze jako pětiletá, moji rodiče tam měli práci,” začala svůj příběh, když se po výhře nad Jankovičová představila novinářům. “Tenis mě zaujal, když jsem v televizi viděla hrát Martinu Hingisovou. Přihlásili mě na trénink a už na kurtech zůstala. “

Rodačka z Alma-Aty registrace na bet-at-home se připravuje v Praze u trenéra Jaroslava Jandusů, plynule mluví česky. V pondělí oslavila 17. narozeniny vítězstvím ve finále kvalifikace a druhý den zdolala v 1. kole Argentínčanku Dulková (49. ve WTA).Potom připravila senzaci v setkání s Jankovičová.

“Zpočátku jsem byla trochu nervózní – vždyť jsem nastoupila na centrálním dvorci, zápas vysílaly v televizi a proti mně stála bývalá světová jednička,” říkala kazašská tínejdžerka.

“Pak jsem si řekla, že se netřeba strachovat. Vždyť hrát proti takové tenistce není každodenní záležitost.


Uvolnila jsem se a předváděla jsem svůj tenis. “

Jankovičová se za stavu 0: 5 v prvním setu nechala ošetřovat, lékařka jí měřila krevní tlak. Srbská hráčka se necítila dobře, těžko se jí dýchalo.

“Zápas jsem neviděla, Dijasovú neznám.Zaslechla jsem, že Jelena měla zdravotní potíže, ale výsledek letí do světa, “poznamenala slovenská tenistka Dominika Cibulková. “Jsem zvědavá na hru kazašské tenistky, při nejbližší příležitosti si ji už podívám.”

Dijasová vypadla v pátek ve čtvrtfinále s Ruskou Kirilenkovou po výsledku 1: 6, 2: 6. Vydělala 24 tisíc dolarů, což je více než polovina, což v celé dosavadní kariéře. “Peníze dám na cestování a chci si koupit přenosný počítač,” řekla mladá tenistka. V Moskvě ji doprovázela matka i mladší sestra i skupina Bet365-Registrace zdarma fanoušků s kazašskou vlajkou.Zarina přiznala, že v Česku už dostala nabídku na změnu Bet365-Uvítací bonus vyzvednete zde občanství, ale cítí velkou podporu své tenisové federace – ponechala si kazašské občanství.

“Jednou chci být světovou jedničkou a vyhrát grandslamový turnaj,” prozradila svůj sen. Po výsledku z Moskvy udělá v žebříčku velký skok, ale ke špičce má stále daleko.

Bet365-Bonus čeká na Vás