Moje dieťa nepočuje ma

“Moje dieťa nepočuje ma”, “musím zopakovať všetko niekoľkokrát, On je nepozorný z jeho prácu len vtedy, keď on barks” —je celkom bežné počuť sťažnosti od dospelých, ktoré druhu. Ale, sa snaží “predať sa” na dieťa, rodičia sú pomocou “dospelých” techniky, ktoré dieťa nie je schopný pochopiť. Preto, aby mohol byť vypočutý, musíte vysvetliť, všetko v jazyku, prístupné na dieťa. Tu mamičky a oteckov musieť čeliť moje problémy, ako nemôžem nájsť správny prístup. Výsledkom je niekto požiada o pomoc psychológov, niekto hľadá radu na fóre, niekto, kto nasleduje učenie staršej generácie. V tomto článku sme sa zhromaždili odporúčania detských psychológov, ktorý umožní rodičom komunikovať s dieťaťom bez kriku a zbytočné nervy.
1. Očný kontakt

Dieťa ponorený v hre. V rovnakom čase, niekto z rodičov žiada ho, aby niečo urobiť. Dospelých v úplnej dôvery, že dieťa nepočuje. Ak sa však dieťa počul niečo, nedal to, koľko myslel, že je po všetkom, hra je oveľa zaujímavejšie), a pokračuje ísť o ich podnikania. Potom dospelý človek má opakovať znova a znova, ísť plakať, baby, konečne sa “rozhodol” sa rozptyľovať a počúval. Ale to všetko preto, lebo nie sú založení očný kontakt medzi ním a rodičom. Takže najprv skontrolujte, či dieťa počuje vás a počúva (pozrite sa mu do očí, dotknúť sa ho, dokonca môžete mať v ruke), a až potom štát vašich predstáv alebo podľa pokynov. Samozrejme, môžete sa opýtať dieťa opakovať to, čo on bol poučený (takže bude dať návod, ako keby sám na seba, a v tomto prípade, a to bude vykonávať oveľa ľahšie).
2. Všetky naraz

Vracia sa s dieťaťom, rodič, zmení sa na neho: “vezmite moje ruky a sadnúť si k jedlu.” Pre dospelých, veta je celkom bežné, ale dieťa v zmätku, kým on si uvedomil jeden priradenie, urobil dva. Nakoniec, on je v chodbe, nevedel, čo robiť ďalej. A potom to začne: “ešte Si nepočul?”, “Vás čaká dlho?”, “Mám sa opakovať?”. Možno, že dieťa s radosťou vzal, čo mu bolo povedané, ale v prípade, že úlohy boli umiestnené postupne, jeden po druhom. Všetky pokyny, ktoré vyjadrili dieťa raz, mimochodom, len zmiasť ho. Odporúča sa preto, že objednávka bude rozdelená do viacerých, a dať ďalej len po predchádzajúcej (“strip”, “Chlapec, choď umyť ruky”, “Dobre, teraz jesť”).
3. Žiadne nejasnosti

“Páči sa vám nosiť znečistené t-shirt?”, “Budete sa na dlhú prechádzku v zablatené topánky po dome?” — táto veta je jasné a pochopiteľné pre dospelých, ale aj deti — č. Nevedia, všetky nuansy jazyka a reči, takže istá fráza je brať doslova, t. j. ako odporúčanie, nie ako narážka na jej ukončenie. Dieťa má hotové niečo robíte, musíte mu povedať priamo, jasne, jasne, bez dvojznačnosti. “Zmeňte svoje tričko”, “Take off your zablatené topánky” — všetky práva, bez stopy.
4. Extra slov

“Okamžite prestaňte dopriať, zatiaľ čo jete! Už ste zabudli, ako posledný čas vytečie polievka na moje nohavice? Znova, chcem sa dostať špinavé?” Samozrejme, túžba rodičov zastaviť neviazanosť o dieťa je jasné — zjavné dôsledky, a sa opakuje, nie prvýkrát. Avšak, dieťa jednoducho zabudne, sa snaží absorbovať také veľké množstvo informácií o tom, čo bolo pôvodne rokovať a čo by malo byť vykonané. Takže nie je potrebné pamätať na minulosť alebo desivé budúcnosti — a to je oveľa lepšie, sadzba a dávajú tipy spáchaný v okamihu akcie. Dieťa žije v súčasnosti je to oveľa jednoduchšie pochopiť informácie o konkrétnej situácii a previesť ju do kontextu.
Autor: všetko za dzecka Banaby.sk