První a nejdůležitější věc: na mládež v přechodovém věku nelze zatlačit

K čemu mi to všechno píšu? Kromě toho, že dokonale pochopil, že jsem ve svém problému s přechodným věkem, není osamělý. A do mě a po mě tisíce matek budou ruce k nebi s “Za co???!!”. A protože je potřeba něco dělat, aby se konkrétními činy usnadnit život pro sebe, a pokud se zaměření nezdaří – to tipy pomoci potenciálním v neštěstí. Na dnešní den jsem se stáhla pro sebe několik jednoduchých pravidel. To jsou první kroky, a o nich, s největší pravděpodobností vám řekne každý diplomovaný psycholog. Pokud, samozřejmě, dostanete se k němu na konzultaci. Ale já jsem důvod, proč si jista, že v situaci popsané mnou, k se obrací jednotky. Koneckonců – není to katastrofa, jen přechodné věk. Ale i s touto válkou hormonů je třeba nějak řešit, ne? A proto – dovolil bych si podělit se o zkušenosti.

První a nejdůležitější věc: na mládež v přechodovém věku nelze zatlačit. Efekt bude jako takovou . To znamená snažit, aby dospívající dělat (obchod Banaby) něco proti jeho vůli – je to zbytečné a je plná hluboké a vleklé konfliktu.

Ven? Jejich přesvědčit. A pokusit se dělat to, jak je to možné , šíření argument pro argument a tím fixaci každé myšlenky jejich nezralý mysli. Vysvětlit, proč chcete, aby se zachoval přesně tak. Pokud argumenty nepomáhají, je podrobně říct, co bude, pokud to ještě jde jinak.

Příklad: na votivní dary na narozeniny peníze chce koupit (kde najdu povlečení disney) poměrně drahý mobilní telefon, se kterým bude muset každý den jezdit v autobuse.

Váš úkol: zkuste přesvědčit, že na lyceum dalo by se vzít aparát jednodušší (již směšné, pravda, ale náhle se u někoho to dopadne). Jeho reakce:,, no, je to všechno jasné (viz předchozí závorka). Váš další úkol: vyprávět, než hrozí lehkomyslnosti (telefon v zadní kapse kalhot, mluvit na telefonu na cestě (koupit zde) domů na večerní ulici).

Finále: on si uvědomí, že odpovědnost za všechny jeho činy – od nákupu slušné aparátu a do zásad jeho použití – leží na něm. Varován – znamená ozbrojen.

Za druhé: je to stojí za trochu “uvolnit šrouby”. Ano-ano, navzdory tomu, co říkají o pevném kontrole, a to právě v období dospívání stojí za to dát jim iluzi svobody. Není třeba zpochybňovat jeho o tom, kdo s kým se setká, co jedli včera v pizzerii a proč Petrov již není spřátelí s . Chce – poví sám. (Samozřejmě, máme na mysli, že jeho přátele a koníčky dobře víte). Ale měli byste určitě vědět tři věci: s kým, kde se nachází v okamžiku, a když měl v plánu být doma. Je obtížné, ale uskutečnitelný, a to zejména pokud postupně zvyknout ho občas volat a bude vás informovat. Říká, zda při tom je to, že řekne pravdu – záleží na tom, jak silné byly ” palčáky” a jak pozorní jste byli k němu a jeho problémy v útlém raném věku.