Rozpocząć pracę nad opracowywaniem dobrych nawyków u dzieci należy jak najszybciej.

Na przykład, uczyć się samodzielnie zasypiać w swoim łóżeczku bez chorobie lokomocyjnej najlepiej zacząć jeszcze przed tym, jak dziecko skończy rok. Z czasem właściwe uczyć go za każdym razem myć ręce przed jedzeniem, sprzątać zabawki po zabawie i przed snem, a później uczyć się słów uprzejmości, takich jak “dziękuję”, “proszę”, pierwszy przywitać na ulicy, w sklepie ze starszymi … gdy dziecko podrośnie – ustępować miejsca osobom starszym w transporcie, pomagać starych i niedołężnych, dotrzymywać obietnic itp.

Im wcześniej zaczniesz podejmować wysiłki, aby jakiś skill wszedł w nawyk, działał automatycznie, tym szybkich i najlepsze wyniki można osiągnąć.

Zwyczaj łatwiej , jeśli dorosły będzie dawać przykład do naśladowania. Trudno jest nauczyć dziecko myć ręce po powrocie z ulicy, myć zęby rano i wieczorem, nie pokazując, jak wy to robicie, a jedynie mówi, że tak robić poprawnie. Działania są zapamiętywane znacznie lepiej, niż słowa!

Nawyk nie można tworzyć , to musi być świadomy umiejętności, a nie odruch.

uczymy dziecka dobrym uczyć dzieci samodzielnie bez przypomnienia nie tylko umyć ręce, ale i zrozumieć, dlaczego ważne jest, aby to zrobić, a mianowicie świadomość, że zrobiłeś wszystko poprawnie, musi przynosić im przyjemność. Dlatego koniecznie powiedz dzieciom, że nie powinny być grzeczny, czysty, okazywać troskę i szacunek do innych. A za wszystkie pięknie wykonane czynności częściej chwal, aby dziecku było miło w ten sposób zadowolić rodziców.

Zapoznać się opinia, że nic nie jest proste – umiejętność zakorzenione, należy powtarzać wiele razy, doskonaląc go i gładzenia. Nie spiesz się i nie żałujcie czasu na to – w końcu, wychowanie – to w rzeczywistości proces długotrwały.

Nabycie nawyków nie warto dziecku prawie żadnego wysiłku, jednak wymaga bardzo ciężkich wysiłków na strony jego rodziców. I rzeczywiście tak jest. Po prostu te wysiłki są uzasadnione i warte wysiłku.

Zgłoszone do automatyzmu procesy uwalniają czas dla kreatywności, poprawy i rozwoju. Ponadto, każdy dobry zwyczaj – to jest rozwój i dobre wychowanie. Kiedy zrozumiesz, że twoje dzieci są w stanie zachowywać się poprawnie bez przypomnień i wskazówek, wtedy możesz być pewien, że wychowano je poprawnie!

Polecamy: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak stoliki dziecięce – może kupić tutaj, zegary dla dzieci – kliknij i oczywiście dywany dziecięce – kup tutaj. Polecamy sklep Banaby.pl