Spartak Trnava – AS Trenčín 1:1

I Dernier slovakiska fortunaligovej höst bundna Spartak Trnava inhemskt gräs innan ovanstående två och en halv tusentals tittare med majstrom från Trencin 1: 1 (0: 0).

I den åttonde minuten, Halilovičova kula slutade vid korsningen grinden målvakt beteende. Trnava kan leda. I den elfte minuten, innan beteendet Tambe fick en bra keeper reflexräddade igen Trenčín från samlingen av öppningsmålet ett spel. Efter en halvtimme spelet och två minuter, från Unibet spelbolag alga ändpunkten av den mottagna slam. Hans skott hamnade i händerna på målvakten Adam Spartacus Jakubecha. I den 34: e minuten, var en boll i kraft Mikovice. Kapten inhemska tränga igenom šestnástku var Lobo letar efter en andra stång Tambeho, men försvaret ustrážila situationen. Tambe var en boll skulle ha lätt skickas till nätverket. Under de sista minuterna av halv, Unibet bästa spelbolag framåt predieral Cogley och därmed Unibet odds tips saknade bakom. Kalu han tog över en boll och penetrera med den i en stor kalk. Han sköt in i mitten av målet och Jakub Chytil.

51 minuter in beteendet utmanas Mikovice. Chovan har hjälpt odkopom, men å andra sidan, fick skjuta Kalu och James ben gick över målet. Kan resultera i Trencin.


I den 59: e minuten Spartak spelat hörna. Efter en efterföljande hand i šestnástke bör då omedelbart efter en straff, som sköt upp säkert insett Godal – 1: 0 för Trnava. 72 minuter Shalu omvandlas till centrum för hög direkt spark passerar till den motsatta Stavhopp och ensam Udeh ruggig nätverk av porten – 1: Unibet vadslagning på nätet 1 I den 84: e minuten kunde avgöras. Mikovice har en bra chans men bollen bara orientera till nätverket. Det var mycket upprörd, vilket återspeglas i sina kontakter med panelen bakom porten. Chovan räddade skottet Tambeho och tryck Trnava möten kulminerade med slutsatsen. Efter tre minuter, slutade matchen nadstavených.

I de senare mätning av kraft fortunaligovej höst bundna Spartak Trnava AS Trenčín 1: 1 (0: 0).